Úvod » ŠKOLNÍ LYŽOVÁNÍ » Zprávy z ukázek

10. - 11.1. 2011 - ZŠ a MŠ Bolešiny - testovací výuka

publikováno 17.01.2011 (aktualizováno 02.02.2011)

Ukázky pro školy pokračují i v sezoně 2010/11- testovací výuka pro žáky prvních až pátých ročníků - novým výukovým modelem.

Sezonu ukázek jsme zahájili testovací akcí - pro ZŠ a MŠ Bolešiny pořádáme dva týdenní kurzy v odpoledních hodinách (denně dvě hodiny výuky), žáci ve věku 6 - 10 let - ted 1. až 5.ročník.

Kurz A pro úplné začátečníky, Kurz B pro pokročilé.

Je samozřejmé, že neučíme takhle malé děti na lyžích snowblade s pevným vázáním - rodiče měli pouze doporučeno, aby děti nastoupily na kurz s lyžemi dlouhými max. 80-100cm.

Ne vždy se tohle doporučení povedlo do puntíku splnit, tak jako se nám nepovedlo ovlivnit úplně počasí. Výuka, která probíhala v pozdních odpoledních hodinách (po škole) v lyžařském areálu KOCOUROV u Klatov, musela být z důvodu nedostatku sněhu a špatného počasí po dvou dnech přerušena.

I tak lze jednoznačně konstatovat - pokud je i u těchto věkových kategorií výuka vedena přes nový výukový model s omezením výuky jízdy v pluhu - viz naše DVD - a pokud jsou žáci vybaveni odpovídající délkou lyží jejich váze, můžeme dosáhnout téměř stejných výsledků, jako u kategorie dětí nad 12.let.

Žáci byli po první lekci = 2 hod. výuky speciálním modelem - schopni na mírném svahu samostatně sjíždět svah v paralelním postavení lyží.

Tato věková kategorie předpokládá použít v dalších 1 -2 lekcích cíleně zaměřený postup výuky na využití oblouků zahajovaných z pluhu a na výuku řízení rychlosti - což je u menších dětí vždy známý problém.

Každopádně se děti pomocí tohoto výukového modelu NESTABILIZUJÍ v "pluhovém postavení trupu a nohou", ale v každém oblouku - a to i v oblouku zahajovaném z pluhu - okažitě srovnávají obě nohy automaticky do paralelního postavení lyží, což je pro jejich budoucí výuku velice důležité.

Jakmile nám dovolí sněhové podmínky pokračovat ve výuce, budeme Vás opět ihned informovat....

 

 

 

Komentáře

Přispívat do diskuze mohou jen přihlášení uživatelé.

V diskuzi není zatím žádný příspěvek

Aktualita

ČERNOCH č.6
Opět přímo hrozivá a nebezpečná reklama na stránkách distributora lyží RAX - (pozn. - z důvodu zneužívání originální značky RAX je nyní distributor přejmenoval na STAKI) - "Doporučujeme pro školní lyžařské kurzy" - už hrozí prokurátorem !!!

Kalendář akcí

« 08 / 2019 »
Po Út St Čt So Ne
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akceTento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Panska moda na Zoot.cz