Úvod » Diskuze

Diskuze

Přispívat do diskuze mohou jen přihlášení uživatelé.

Osobní profil janek3 | 16.01.2010 11:09
dobrý den mám možnost koupit použite snowblade salomon99 z bezpečnostním vázáním.měl jsem možnost vyzkoušet zatím jen magicblade z klasickým vázáním na přezku.moc bych byl rád za radu a nějakou recenzi moc díky
Osobní profil AdminW | 13.01.2010 23:59
aviator - tak pokud nechcete využívat tenhle model především ke carvingu, další podložku bych tam nedával. Lyže pak ještě více vytuhne a nebude se jí chtít na tvrdším sněhu vůbec smýkat. Už tak má M 900 SP integrovanou podložku s výškou 31mm, což plně dostačuje. Je to ten měkčí model než tmavo-zelený, takže je to více univerzální lyže i na normální lyžování, záleží i na zatížení ....
Osobní profil aviator (neregistrovaný) | 13.01.2010 5:56
Je to ten modrý.
Osobní profil AdminW | 13.01.2010 0:36
aviator - s S-Line 116 mám zkušenost z testování, ale musím vědět který model to je - nový (tedy poslední tmavo-zelený se žlutým nápisem) nebo předchůdce světle-zelený (dělal se také modrý)?
Osobní profil aviator (neregistrovaný) | 11.01.2010 2:24
Ahoj.Měl jsem možnost zakoupit nové Sporten S-line 116 a nevím,jakým je osadit vázáním.Aby je mohla občas použít i manželka,volil bych přestavitelné Marker M900 SP.Mám pod vázání dávat ještě nějakou podložku?
Máte s S-line 116 nějaké zkušenosti?
Děkuji Tom
Osobní profil AdminW | 08.01.2010 10:37
herak - tak z toho co jste si vybral a podle toho co od lyží očekáváte bych dal až na konec S-line. Ta je hlavně o carvingu... nechce se jí moc smýkat a tak parádičky na sjezdovce jdou s jistým omezením. Big Short je extrémě měkká a velice ostře vykrojená lyže, která možná je dobrá pro výuku toho, kdo nikdy nestál na lyžích, ale dobrý lyžař jí sundá po jedné jízdě - strašlivě neklidná v přímé jízdě, nemožné projíždět oblouky hodně rychle (nedrží v rychlosti na hraně, ani na ledu). Měl jsem ji v ruce a je tak měkká, že když to "přeženu" tak ji snad stočíte prohnutím jen rukama špičku k patce - do kroužku :-)).
Nedá se srovnat s jízdními vlastnostmi Crossmaxů - stabilní na hraně i ve větší rychlosti, o 80% klidnější v přímé jízdě. Velice dobře ovladatelné, na rovnějších dobře upravených sjezdovkách dáte i rameno na sníh a "nekousne" jako ten paskvil Big se středem lyže úzkým jako běžky (6 cm !!!!)!! Při trochu větším náklonu jedete po sněhu hranou boty, nebo musíte používat extrémě vysokou podložku, ale ani ta neumožní řezat dlouhý stabilní oblouk ve velké rychlosti. Když čtu Vaše požadavky a také extrem carving - tak doporučuji buď Salomon, nebo s ohledem na ještě lepší držení na sněhu na hraně v extremu Coral GPO. Pokud byste měl cestu na Šumavu, můžete si u nás vyzkoušet nový prototyp lyže 120cm pro 100+1% držení na hraně, velice rychlý carv s radiusem 9,5m se stabilitou 170cm slalomky (má světově ojedinělou úpravu plochy skluznice aby paty vedly lyži v oblouku a nedovolily uhnout do smyku). Ale - s trochu horší točivostí (ve smyku), tahle lyže je stavěná tak, aby odmítala smýkat - předčí např. i S-Line o 100% ve stabilitě na hraně .... Stačí napsat email... Rád se testu zúčastním, máte možnost vyzkoušet i Crossmax a LUSTI FCT 120, což pokládám za klidnější model než Big - ale také hůře drží v rychlosti na hraně, je to měkká lyže dobrá pro začátečníky.
Osobní profil herak (neregistrovaný) | 08.01.2010 10:13
Ahoj všichni.Je mi 41let a před 3.lety jsem si "z rozmaru" zakoupil svoje první snowblade Sporten TT Blade,s kterými jsem spokojen.Dnes už svoje "obřačky" nazouvám jen sporadicky.Věřím,že tuhle zkušenost díky Snowblade Academy udělá čím dál více lidiček.
Přesto,že Sporten TT Blade považuji za velmi zdařilé,uvažuji o koupi nových-v přímé jízdě a rozježděné sjezdovce-stabilnějších lyží /pozn.podložku jsem odstranil/.
Po přečtení příspěvků bych měl nějaké typy.
Vážím 80kg a preferuji rychlejší jízdu,dobrou ovladatelnost,extrem carving a občas nějakou tu parádičku.
1/Salomon Crossmax 120
2/Sporten S-line 116
3/Lusti Big short /novinka,s kterou asi nebudete mít zkušenost,tak aspoň odhad,jak by se mohla chovat.
Díky,zdraví Herák
Admine-prosím o názor zkušenějšího.
Osobní profil AdminW | 01.01.2010 23:54
Jakub - Coral je proti Salomonu velice "těžce ovladatelná" lyže co se týká točivosti - smýkaných rychlých oblouků. Lyže je zaměřená především na zábavu ve snowparku a rychlý carving - při klasice a zábavě na sjezdovce se na nich dost nadřete, nechtějí moc smýkat a jízdu táhnou do rychlosti a do dlouhého oblouku. Vyžadují sílu, těžšího lyžaře a zvládnutí oblouků na hraně ... Salomony se určitě ještě objeví, ještě není konec zimy .. :-))
Osobní profil Jakub (neregistrovaný) | 31.12.2009 0:20
Měl jsem takový hezký sen, Salomon Crossmax 120 ale to asi nevyjde vzhledem k dostupnosti. Pak jsem našel GPO - Coral 119 podle hodnocení by mi docela seděla. O cenu mi moc nejde a váha myslím brzy přibude
Osobní profil AdminW | 30.12.2009 19:28
Jakub - hm, tak to je hodně širokká otázka - asi bude také hrát roli cena, a z toho co je na trhu jsou hodně dobré pro tuhle váhu a využití všechny modely od GPO - nejlépe model PTS, bude vyhovovat i LustiFCT 100, nezradí ani levnější Sporten ale ne model Flash - ten je určený pouze pro carv, v rychlejší jízdě je to naprostá katastrofa díky carvingové podložce.
Osobní profil Jakub (neregistrovaný) | 30.12.2009 16:26
Dobrý den, mohl byste mi doporučit nějaké snowblady? Mám rád rychlou jízdu, carving. Měřím asi 180 cm a vážím asi 60 kg. Do snowparku určitě nepůjdu a počítám s upravenou sjezdovkou.
Osobní profil AdminW | 14.12.2009 22:36
Karpa - tak to jste se špatně dívala - jedny jsou zřejmě s pojistným a druhé s pevným vázáním, jinak stojí stejně ...
Osobní profil Karpa (neregistrovaný) | 14.12.2009 20:09
Děkuju, měla bych ještě jeden dotaz. Ty relief-L byly asi o tisícovku dražší než f-money. Proč?
Osobní profil AdminW | 14.12.2009 19:14
Karpa - ty které popisujete jsou opravdu skoro stejné - naprosto stejné jsou Relief L, F-Money a Nano, GPO-PTS je trochu širší ve středu a má trochu větší radius (lyže je možno více zatížit, je trochu rychlejší a klidnější v přímé jízdě). Všechny uvedené modely jsou hodně kvalitní vč. vázání, jde víceméně o výběr desingu. Těžko se shání jiné provedení, především s ohledem na kvalitu ....
Osobní profil Karpa (neregistrovaný) | 14.12.2009 16:55
Dobrý den, potřebovala bych poradit, co si vybrat. Jezdím rekreačně, kopce nesjíždím šusem, ale pomalá nejsem, snažím se hlavně o carving, nechci nic do snowparku, avšak nějaký to poskočení nebo tak bych někdy možná taky zkusila. Váha asi 70 kg, výška 180cm a potřebuju pojistné vázání. Všechny snowblade, co jsem našla, se mi zdají prakticky stejné a nevím, co vybrat. Jde o: relief L, F-money, nano spidermann 99 a gpo-pts.
Osobní profil AdminW | 09.12.2009 13:55
Rád bych uvedl na pravou míru poznámku dřevo je dřevo - JEFF - je třeba také dodat NENÍ DŘEVO JAKO DŘEVO - viz Čínské Miniski 90, které jsou sice také dřevěné, ale při větším zatížení dokážou křupnout jako sušenka ... dřevo bez laminátu není k ničemu. A k "pěnovému" jádru - pokud kupuji lyži zaměřenou na carv a klasické lyžování a pak sní řádím v parku na zábradlí a bednách, není se čemu divit že se zní láme pěna po kusech. Používáme Sporteny pro výuku dětí (cca 400 dětí ročně) a lyže mají mnohem lepší jízdní vlastnosti pro tuto cílovou skupinu, než modely s dřevěným jádrem. Ona totiž pěna umožňuje lyži citlivě vyladit tzv. tlakováním do různých částí lyže a pak se u lepších modelů vyztužuje kevlarovými vlákny. Klasické modely jsou vyztužené laminátovými pláty a probléím je jediný - uložení hran. A o tom je i cíl využití. Kupte si silniční kolo a pak si stěžujte, že jste ho na prvních 200m v Bikeparku rozflákal - budou z něj lítat díly taky po cárech :-))))
Osobní profil Jeff (neregistrovaný) | 05.12.2009 13:17
To Ilona: GPO jsou super-vydrzeli mi nejdele (asi 4 roky), Sporteny jsem rozflakal za 1,5 sezony---pena se znich lamala po kusech. Ted mam X-Morph Blade...koupil jsem je na Slovensku na predvadecce. Mohl jsem si otestovat a to rozhodlo-navic drevo je drevo :-)
Osobní profil AdminW | 03.12.2009 22:54
KatkaV - pro "ježdění" ve volné přírodě je speciálně zkonstruovaný jeden jediný model - http://www.snowblade-academy.cz/clanek/24199/gpo-b.i.s.s./ - jsou hodně širokké takže snesou i nějaký ten hlubší sníh, v uvedeném článku je krátká reakce jednoho z uživatelů který si je i docela chválil. Nevýhodou je jejich cena - okolo 6500 Kč
Osobní profil AdminW | 17.11.2009 23:58
flytt - ještě dodatek - jiné to je u širokých modelů skiboard - tam u tvrdšího provedení není problém lyžař okolo 120kg, ale asi to nebude o snowparku, i klasické lyžování už nebude fungovat - tady jsme víceméně u carvingu a u jednoduché zábavy na sjezdovce :-)) . Asi nejlepší tip na velké zatížení (největší, tedy okolo 120 kg) je Snowblade Head Shape 90 s pojistným vázáním. Ty vydrží hodně a je to zlatá střední cesta v šířce....
Osobní profil AdminW | 17.11.2009 23:44
flytt - "nosnost" lyží snowblade je stejná jako u klasických lyží - lepší a širší modely zvládnou i váhu 120kg, ale - ALE - tuhle váhu už většinou nezvládne podklad - tedy sníh.
Lyže jakkoliv dobré konstrukce o délce 100cm se bude pod touto váhou hodně bořit do jenom trochu měkčího sněhu, a proto pro váhu nad 110 kg doporučuji vždy minimálně lyže z kategorie SHORTIES v délce cca 120cm, raději širší. Ovladatelnost je v tomto zatížení téměř stejná, jako pro 90kg lyžaře 100cm.
Testovali jsme lyže s pěnovým jádrem na hydraulickém lisu - vydrží obrovské zatížení, tipuji nad 200kg bez deformace. Ale pro jízdu s tímto zatížením je to nesmysl - tady malá plocha skluznice už nefunguje tak jak má.... A také je třeba uvažovat o rozdílu statické / dynamické zatížení. I lyžař s váhou 80 kg v okamžiku průjezdu boulemi nebo při doskoku zatíží lyže váhou hodně přes 200 kg - a musí to vydržet většina modelů...

Aktualita

ČERNOCH č.6
Opět přímo hrozivá a nebezpečná reklama na stránkách distributora lyží RAX - (pozn. - z důvodu zneužívání originální značky RAX je nyní distributor přejmenoval na STAKI) - "Doporučujeme pro školní lyžařské kurzy" - už hrozí prokurátorem !!!

Kalendář akcí

« 10 / 2020 »
Po Út St Čt So Ne
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akceTento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Panska moda na Zoot.cz