Úvod » Diskuze

Diskuze

Přispívat do diskuze mohou jen přihlášení uživatelé.

Osobní profil Vondry | 15.02.2011 12:10
Dobrý den, loni jsem začal jezdit na Elanech Vario. Napsal jsem i velmi pozitivní info k těmto lyžím na zdejší stránky.Doba ale postoupila, snad jsem i lyžařsky vyrostl , a tak se poohlížím po něčem co mně dovolí víc. Občas jezdím na ledovém povrchu na prudkém svahu. Na současných Elánech mám problém-„koušou se“. Hledám tedy lyži, která udrží mou váhu na ledě (90kg)popř. dovolí hladký drift na ledě a zároveň budou požitkem i krátké oblouky jak čistě na hraně, tak i zahajované driftem s pozdějším zahraněním.Vždy spíše v menší rychlosti – mám svá léta. U nových „Hardů“ se zvýrazňují právě sklony lyže zrychlovat, což nehledám. Salomony 120 jsou už zase asi na ten led pro mne měkké. Snad Lusti FCT 150? Určitě bych chtěl přijet na Špičák a osobně vyzkoušet, ale prosím o předběžné doporučení. Prostě chci jezdit i na ledě a nechci přijít o nic z toho co umí mé Elány. Díky
Osobní profil AdminW | 14.02.2011 23:29
Mateusz - rozdíl mezi délkou 100 a 90 není tak propastný, je cítit až ve snowparku při dopadech (předozadní rovnováha). Každopádně délka 100 je vhodnější na rychlejší jízdy, 90 na hraní a triky.
Vypisovat modely vhodné na nářadí do snowparku tady nemůžeme - nejsme prodejci, modelů jsou desítky a přehled v současné nabídce asi nemá nikdo. To už je nutné řešit v příslušném obchodě, kde se můžete u prodejce přímo o nabízených modelech více dozvědět..... na co jsou vhodné atd. Jinak lyže pro slidování a grindlování nemusí mít úploně speciální skluznici, jde především o uložení hran, které musí vydržet tvrdé údery - lyže tedy musí být dřevěná, ne pěnová a uložení hran je buď na gumě, nebo na pružných skelných vláknech. Vždy by to mělo být v popisu zboží.
Osobní profil Mateusz (neregistrovaný) | 14.02.2011 13:13
Ahoj, uvažuji o koupi skiboardu, pročetl jsem si celé forum, abych se neptal na
zbytečnosti a abych se ujistil co opravdu chci, jenom mám ještě pár otázek
jako v jízdních vlastnostech pokud de o normální lyžování je rozdíl nebo jestli je vůbec poznat
mezi 90cm a 100cm skiboardem a pak jaké tipy jse dají použít do snowparku na boxy a trubky,
aby měli pro toto příslušnou skluznici. jezdim hodně na bruslých ne fitnes a měl
jsem zatím pujčene pouze snowblady myslim head 100cm, ale píše se že jsou dost tvrdé a moje váha je kolem
70kg a opravdu někdy jsem je musel více prošlapnout v oblouku,děkuji za radu.
Osobní profil AdminW | 11.02.2011 22:11
Simona - každé vázání má své pro a proti, při normálním používání lyží pro klasické lyžování není ve výšce vázání problém, pro carving je to pro něco výhoda, pro něco nevýhoda - pro snowpark pouze nevýhoda atd.... takže tady asi zůstane vždy na kupujícím, a na zárukách které poskytuje prodávající...
Osobní profil Simona (neregistrovaný) | 11.02.2011 11:22
Ještě jedna věc...bohužel jsem zjistila, že ve vašem obchodě se již tyto lyže neprodávají a jinde je mají jen s Rakouským vázáním od GPO, hodí se toto vázání? Není moc vysoké, nemám pořídit jiné?
Osobní profil Simona (neregistrovaný) | 11.02.2011 9:31
Super, tak moc děkuju za rady, asi do nich půjdu
Osobní profil AdminW | 10.02.2011 23:09
Simona - ty jsou dobré, tvrdost na vaše zatížení bez problému, na větší rychlosti jsou o něco stabilnější než MB TT, ale je tam také menší radius, takže s úplným klidem se počítat nedá - ale je to dobrý model pro carv, pro zábavu, do horšího sněhu, i na výuku - smýká s trochu větším odporem než MB TT - proti Elanu je to ale lepší univerzál..
Osobní profil Simona (neregistrovaný) | 10.02.2011 17:05
Co lyže GPO - water? Nejsou moc trde?
Zatím jsem zkoušela jen lyže sporten MB TT a při vyšší rychlosti mi docela vybrovali, jiak carv. oblouk bez problému.
Osobní profil AdminW | 09.02.2011 22:24
Simona - pokud to má být i o jízdě více v boulích a neupraveném sněhu, pak to nebude Sporten MB (má poměrně nízkou špičku a v boulích to není ideální, právě tak jako pro skoky) - konkrétní modely které by Vám mohly vyhovovat tady vypisovat asi nikdo nemůže, byla by jich celá řada a nevešly by se sem - navíc jich jistě najdete někde mnohem víc, než jich vůbec známe - lepší bude si vybrat někde značku a model, a dát sem jeho název - bez odkazu. Výběr je pak užší a dá se lépe rozhodovat.... Musí to být něco trochu širšího a radius nad 6,5m - pokud trváte na té rychlosti. Jinak je lyže neklidná - na druhou stranu moc tvrdá lyže i s radiusem nad 7m umí být také hodně neklidná (viz starší Flash 07)....
Osobní profil Simona (neregistrovaný) | 09.02.2011 11:30
Děkuju za radu. Můžete mne tedy přímo odkázat na nějaký typ lyže, který by mi mohl vyhovovat?
Jsem zastáncem jak carvingu, tak smýkaných oblouků, občas rychlejší jízdy, nějaké ty triky na sjezdovce ev. skok (proto bych ráda dostatečně zvedlou patku) ne snowpark. Často jezdím na ne uplně upravené sjezdovce a v boulích. A hodí se mi pro výuku:-) Díky
Osobní profil Tom (neregistrovaný) | 09.02.2011 6:02
Simona-považuju se za docela taky za velmi slušnýho lyžaře,mám cca 85kg a na Sporten MB si to fakt užívám.Cena je super.Maximální spokojenost!Tak "nad čím ještě váháš......"
Osobní profil AdminW | 08.02.2011 23:12
Simona - tak tady bych řekl - bez vyzkoušení ne, po vyzkoušení - možná.... Elan je nejvrdší model krátkých lyží které se vůbec vyrábí, potřebuje těžšího lyžaře, aby lyži v oblouku dobře prošlápl, a s lehčím lyžařem na nerovnostech špičky nepříjemně tancují. A já nevím jak u Vás, ale zrovna Elan je z kategorie dražších modelů... Je to tipický carvingový model, který dobře drží na hraně, ale má omezené smýkání a v boulích je skoro nepoužitelný - špičky jsou jako z ocele a vůbec nepracují.... radím někde zkusit v půjčovně a pak se rozhodnout - někomu tvrdá lyže i vyhovuje.
Osobní profil Simona (neregistrovaný) | 08.02.2011 12:09
Ahoj, uvažuji o koupi snwbl, jsem velmi dobrá lyžařka, chci vyzkoušet zase něco nového a trochu si zařádit při jízdě. Ale emůžu za to dát balík peněz, byly by pro mě vhodné lyže Elan Vario??
Vážím asi 55 - 60kg.
Díky za radu.
Osobní profil AdminW | 07.02.2011 23:40
Bazzy - klobouk dolů :-) - na tuhle váhu bych do budoucna volil něco trochu širšího, Sporten MB se může občas v měkčím sněhu bořit - je na tuhle váhu dost měkký... Tak ať slouží alespoň nějakou tu sezonu
Osobní profil Bazzy (neregistrovaný) | 07.02.2011 13:33
Ahoj, pojezdil jsem si tento víkend na snwbl z půjčovny, byl to model NANO snowblade a po příjezdu dom jsem si koupil 2roky staré Sporten MB.. Chci začít pořádně provozovat toto super nářadíčko a již nikdy se netrápit s dlouhýma lyžema.. Všem bych to doporučil už pro tu lehkost na noze, ovladatelnost a na modelu asi moc nesejde.. Podobně jako u lyží.. Jen chci dodat že po 2hodinkách oťukávání jsem si na sjezdovce v pohodě vystříhl otočku, pak dvě a následně při lepším skoordinování pohybů hůlek i tři za sebou... Prostě volnost, lehkost a pohoda.. Pro doplnění -vážím 110kg, letos jsem byl poprvé/poprvé na snwbl a na lyžích se považuji stále za začátečníka... AHOJ!!!
Osobní profil AdminW | 03.02.2011 23:46
Marek - já upřednostňuji jen délku kolem metru a víc, ale je to osobní pocit - nemám rád nejistotu v boulích a měkčím sněhu... na to délka pod 90cm už nestačí.
Záleží také na váze lyžaře - kvůli boření - a k tomu tady není žádná informace.
I délka kolem 90cm je v podstatě pro dospělého člověka brusle - vždyť délka lyžáku je kolem 35cm, takže vepředu a vzadu už moc nezbývá jedno pravítko vepředu, jedno vzadu - 30cm).
Kratší jsou v nabídkách nejvíc české Sporteny Marvin, které jsou i dostatečně širokké aby trochu držely, na bruslení jsou poměrně dobré, ale stačí menší boule nebo měký sníh a dost se zařezávají - takže potřebují spíš upravený svah... nejlépe - opět klasické doporučení - někde vyzkoušet...
Osobní profil Marek (neregistrovaný) | 02.02.2011 17:53
Ahoj, potřeboval bych poradit, trochu sem si pročet rozdíly mezi oběma tipy, ale pořád nemám jasno, jezdím na bruslích tak deset let ne fitness na lyžích sem stál tak před deseti roky, pak sem si koupil snowboard,ale chtěl sjem dřív něco jako snowblady v tý době to tu ještě nebylo. Chci je využít více na skoky žádnej extrem 1M maximum plus 180-360 atd občas bych se rád rychlejš projel, ale koukl jsem na modely a vše je kolem 90cm dají se sehnat i ty kratší? a na co si mám spíše u krátších dát pozor, žiju domněkou,že kratší bude lepší ovladatelnost atd prostě jako brusle. děkuji za radu.
Osobní profil AdminW | 22.01.2011 0:26
alkaluska - mají být tak dlouhé, jak ti budou vyhovovat :-))) Není na to žádný předpis ani doporučení - pouze čím delší, tím většinou klidnější v rychlejší jízdě. Bude vždy záležet na tom, na co chceš snwbl využívat.... pomůže si přečíst:
http://www.snowblade-academy.cz/clanek/7132/snowblade-nebo-skiboard-/
Osobní profil alkaluska (neregistrovaný) | 21.01.2011 15:45
Ráda bych si pořídila snowblade ale nevím jak dlouhé maji být. měřím 177cm a važím 65kg. Děkuji za radu
Osobní profil ski (neregistrovaný) | 18.01.2011 13:22
prodám krátké snwbl Elan PSX 113cm s bezpečnostním vázáním Salomon, jeté 3 sezony zachovalé, pův. cena 5.500kč nyní 1000,-Kč etemann@seznam.cz

Aktualita

ČERNOCH č.6
Opět přímo hrozivá a nebezpečná reklama na stránkách distributora lyží RAX - (pozn. - z důvodu zneužívání originální značky RAX je nyní distributor přejmenoval na STAKI) - "Doporučujeme pro školní lyžařské kurzy" - už hrozí prokurátorem !!!

Kalendář akcí

« 07 / 2020 »
Po Út St Čt So Ne
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejbližší akceTento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Astratex.cz - Svůdné spodní prádlo nejen pro vášnivé večery