Úvod » SNOWBLADE ACADEMY » DVD - TUDY VEDE CESTA

DVD pro školní lyžování

publikováno 10.03.2010 (aktualizováno 22.10.2012)

DVD - nový model výuky lyžování speciálně sestavený pro podmínky školního lyžování s využitím lyží snowblade jakožto základního motivačně-výukového prostředku...

 

DVD bylo natočeno doposud nepoužitou a ojedinělou formou ve výukových materiálech - přímou účastí na lyžařském kurzu, bez předehrávání lyžařských situací, natáčením práce instruktora v REÁLNÉM čase výuky s žáky, kteří do té doby NIKDY nestáli na lyžích.

Po celkovém úvodu a seznámení s programem formou motivačního klipu (1. část pro žáky a rodiče - určeno pro třídní schůzky před lyžařským kurzem) má divák možnost volit z odkazů na dva výukové modely a technickou část.

 

Výukový model prezentuje základní výuku lyžování podle zásad
České školy lyžování
-


- model ALPINE - tedy jednu z možností, jak vést efektivně lyžařský výcvik za omezených podmínek školního lyžování,
na základě
zásad moderní výuky lyžování.

 

 

První DVD svého druhu v ČR, které jsme natočili za přispění Nadace ČEZ a materiálové podpory firmy Sporten a.s.
 

Kliknutím na obrázek stahujte úvodní část DVD - (přístup k úložišti souboru) - 38Mb

 

Na celostátním semináři INTERSKI ČR ohodnoceno jako doposud nejlepší metodický materiál svého druhu, který byl v ČR natočen...

 

 

Na DVD najdete:

  • 1. část - všeobecný úvod - informační a motivační část pro žáky, rodiče a zájemce o tento výukový model (1. část možno stáhnout na této stránce - tato část je využitelná jako motivační seznamovací film pro rodiče a děti na školních schůzkách v době plánování školního lyžařského kurzu = takto vypadá výuka na našem kurzu...)
     
  • 2. část - metodika - výukový model začátečníci - využitelné pro instruktory i žáky - před zahájením i v průběhu výcviku - přímá volba v menu DVD
     
  • 3. část - metodika - výukový model pokročílí - využitelné pro instruktory i žáky - před zahájením i v průběhu výcviku - přímá volba v menu DVD
     
  • 4. část - něco málo o parametrech lyží snowblade vhodných pro výuku lyžování, několik rad z praxe pro každdého, především pro instruktory....

 

.................................................................

info k použití DVD - formát pdf.

DVD bylo již distrubováno téměř 200ks, kontaktujte nás!

 

Již nyní je možné objednávat  -  zaslání tohoto DVD ZDARMA na školní zařízení (od podzimu 2012 zasíláme odkaz ke stažení kompletních souborů pro vypálení DVD) - do emailu uveďte adresu školního zařízení a kontaktní osobu, na kterou bude DVD (adresa ke stažení) zasláno/a (nebo emailem pro neregistrované - snowblade-academy/zav/email.cz)
Ke stažení - potvrzení o převzetí daru, bude přiloženo v zásilce.

 

DVD NEZASÍLÁME SOUKROMÝM OSOBÁM, REKLAMNÍM AGENTURÁM A KOMERČNÍM SUBJEKTŮM !

Přesto je kopírování tohoto materiálu DOPORUČENO !

 

...............................................................

 

DVD bylo natočeno doposud nepoužitou a ojedinělou formou ve výukových materiálech - přímou účastí na lyžařském kurzu. Po celkovém úvodu a seznámení s programem (určeno k prezentaci rodičům a žákům ještě před lyžařským kurzem = seznámení a motivace) má divák možnost volit z odkazů na dva výukové modely a technickou část.

Výukové modely jsou natočené živě při výuce skupiny dětí, které skutečně v daném okamžiku absolvovují lyžařský kurz a výuku popsanou technikou. Divák může sledovat  samostatně předvedený prvek demonstrátorem, a naživo pak jeho účinek a způsob provádění u dětí. Celkový komentář upřesňuje použití a provedení cviků včetně časové posloupnosti a vede tak diváka celým programem.

Tento model výuky je pouze alternativa - nechce nahradit stávající výukové modely v lyžování, ale snaží se pomoci školnímu lyžování v době, kdy výukové modely jsou nejednotné, děti nastupují na lyžařský kurz s rozdílným vybavením a výuka bývá často velice náročná a zdlouhavá. Výukový model je postaven přesně podle zásad moderního pojetí České školy lyžování - modul ALPINE.

Předvedený model výuky zaručuje nejkratší možnost zvládnutí všeobecné lyžařské průpravy s využitím nových výukových prvků a technik, a je postaven především na principu využití přiměřeného a jednotného vybavení žáků pro efektivní výuku lyžování.

Program umožňuje spolehlivou výuku jednoduchých základů pro bezpečné ovládání lyží začátečníkem, s přechodem na prvky zábavy a zdokonalení pro nejlepší žáky v kurzu - pomáhá tak řešit základní problémy  školních lyžařských výcviků - nedostatek času v rámci jednoho výukového týdne a rozdílné lyžařské vybavení žáků. Zároveň má být jedním z motivačních faktorů, proč se zúčastnit lyžařského výcviku.

Program není zaměřen pouze na výuku carvingu, používá tzv. kombinovanou metodu výuky, kde se v jednom sledu žáci seznámí i s jízdou na hraně lyží a s bezpečným provedením řízeného smyku - driftování. Po dvou hodinách nácviku touto metodou téměř vždy všichni žáci sjíždí bezpečně a samostatně celý svah jednotně v paralelním postavení lyží.

Tento ověřený postup výuky motivuje především slabší žáky k dalším sportovním aktivitám, protože výuka lyžování se tak stává  téměř jednodušší, než výuka na snowboardu.

Celý model výuky je koncipován tak, aby žáci hned druhý den mohli bez problémů pokračovat ve výcviku již na svých klasických  - podmínkouje však přiměřených !  -  lyžích a od druhého dne již samostatně sjížděli svah v paralelním postavení lyží. Nejslabší žáci pokračují na lyžích snowblade a vyrovnávají tak svůj handicap - družstvo se nezdržuje, každý žák aktivně lyžuje hned od začátku kurzu.

Část pro pokročilé je zaměřena na výuku krátkého oblouku, základy carvingu a bezpečné zábavy na lyžích jednoduchými prvky, které v budoucnu umožňují žákům zvládat lyže v kritických situacích.

Výukový model je zpracován na základě studie biomechanických a fyzikálních zákonů a principů zpracovaných pro výuku v AL při zakládání tohoto sportu v ČR, za současného respektování bezpečnostních předpisů a doporučení pro výuku lyžování na školním lyžařském kurzu.

_____

 

Po přechodu na své lyže žák a instruktor volí tu techniku, která odpovídá jeho vybavení a jeho možnostem .

_____

 

Distribujeme zdarma do ŠKOLNÍCH zařízení, školící střediska získají tento materiál na základě účasti našeho cvičitele na prvním školení zaměřeném na školní lyžování, kde bude program prezentován jednou večerní přednáškou a jedním dopoledním nebo odpoledním  praktickým nácvikem. Výjezd cvičitele hradí pořádající organizace.

 

Pokud pracujete ve školním zažízení, které pořádá (nebo zvažuje pořádání) školní lyžařské kurzy, kontaktujte nás - DVD Vám bude zdarma zasláno (od podzimu 2012 zasíláme odkaz ke stažení souborů pro vypálední nadisk DVD).

Distribuce vhodného univerzálního vybavení pro školy v rámci komplexního zajištění Projektu TPK - / vybavení testováno a upraveno pro výuku na školních lyžařšských kurzech, dodání školním zařízením v rámci speciálního slevového programu /  - je zajištěna u distribučního partnera na této adrese.

 

Děkujeme všem aktivním členům našeho sdružení - vedení SAC

 

Komentáře

Přispívat do diskuze mohou jen přihlášení uživatelé.

V diskuzi není zatím žádný příspěvek

Aktualita

ČERNOCH č.6
Opět přímo hrozivá a nebezpečná reklama na stránkách distributora lyží RAX - (pozn. - z důvodu zneužívání originální značky RAX je nyní distributor přejmenoval na STAKI) - "Doporučujeme pro školní lyžařské kurzy" - už hrozí prokurátorem !!!

Kalendář akcí

« 02 / 2020 »
Po Út St Čt So Ne
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 
Nejbližší akceTento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Astratex.cz - Svůdné spodní prádlo nejen pro vášnivé večery