Originál kolekce na Zoot.cz

Úvod » ŠKOLNÍ LYŽOVÁNÍ » Školení, semináře

ODBORNÝ SEMINÁŘ - pomoc školnímu lyžování - podzim 2010/11

publikováno 09.09.2010 (aktualizováno 02.03.2011)

Praktický třídenní seminář - TUDY VEDE CESTA - pro školy v Plzeňském kraji účast ZDARMA ! Špičák na Šumavě - prosinec 2010.

 

SEZONA  2010/11

Akce č.1 - v rámci Projektu TPK - již proběhlo

PROBĚHL První akreditovaný seminář

TUDY VEDE CESTA

 Místo konání - Krajské centrum vzdělávání Plzeň
 Termín konání - 4.11.2010 - od 13.00 hod
 

Seminář proběhl za hojné účasti především základních škol z Plzně a okolí - děkujeme všem zúčastněným za spolupráci a pozornost, která předčila všechna očekávání.

Těšíme se v zimě na sněhu!


 

Akce č.2 - v rámci Projektu TPK

 PLNĚ OBSAZENO

 praktické doškolení - akce TUDY VEDE CESTA -
pro ZŠ z PLZEŇSKÉHO KRAJE - ÚČAST ZDARMA 

termín 10. - 12.12. 2010
Špičák na Šumavě - hotel Bohemia

č. akce  1021903 KRAJSKÉ CENTRUM VZDĚLÁVÁNÍ A JAZYKOVÁ ŠKOLA S PRÁVEM STÁTNÍ JAZYKOVÉ ZKOUŠKY, SADY 5. KVĚTNA 42, 30114 PLZEŇ,
p. Houdková
email - houdkova/zav/kcvjs.cz

 

Název: Školní lyžování - tudy vede cesta!

Anotace: Třídenní kurz nabízí získání potřebných znalostí a dovedností z oblasti teorie, praxe a metodiky nácviku carvingové techniky. V oblasti teorie se účastníci seznámí s materiálovým vybavením pro sjezdové lyžování (lyže, boty, vázání, hole, desky, kategorie, konstrukce, péče a údržba), se zásadami a pravidly bezpečnosti při sjezdovém lyžování.K

Součástí kurzu bude i naprostá novinka  - jak motivovat a rychle naučit lyžovat dle nové metodiky všechny žáky a studenty bez ohledu na jejich schopnosti. Každý účastník obdrží zdarma unikátní film metodiky nácviku.

Praktická část kurzu je zaměřena na techniku a metodiku carvingu, všeobecnou lyžařskou průpravu, specializovanou průpravu pro nácvik carvingu, praktický nácvik různých druhů carvingu - allround carving, race carving, fun carving, cross carving. Účastníci se seznámí s nejčastějšími chybami při nácviku carvingu, metodika bude zaměřena na průpravná cvičení nácviku carvingu. Podmínkou účasti jsou vlastní sjezdové carvingové lyže. V průběhu kurzu budou k dispozici snowblady, krátké lyže pro nácvik carvingu. Na tomto kurzu není možné vyučovat lyžařské začátečníky, dále není možné získat průkaz instruktora lyžování ani prodloužit platnost stávajícího průkazu.
Pro účastníky je zajištěna zdarma doprava, ubytování, strava a půjčení snowbladů. Účastníci si sami hradí rekreační poplatek a permanentky na vlek. Přihlášky posílejte nejdéle do 18. listopadu 2010, pozvánky budou poslány nejdéle 14 dnů před začátkem konání akce a  budou v nich uvedeny všechny potřebné organizační pokyny. Účastníci mohou nárokovat mzdový příspěvek za pátek 10. prosince 2010.

Určeno pouze pedagogům Plzeňského kraje.


 

Akce i pro účastníky mimo Plzeňský kraj:

 

1) Praktické doškolení instruktorů lyžování a instruktorů školního lyžování
dle podmínek akreditace MŠMT.


 viz akce-přihláška Krajského centra vzdělávání Plzeň - č. 104202

Doškolovací kurz pro instruktory lyžařských zájezdů škol a školských zařízení

Čtyřdenní kurz zaměřený na seznámení se s problematikou výuky lyžování (teorie a praxe). Účastníkům, kteří složí předepsané zkoušky z praktických dovedností sjíždění a běhu na lyžích, bude prodloužen průkaz instruktora lyžování na dalších 5 let. V kurzu je kladen důraz na novinky z oblasti lyžování (teoretické i praktické). Součástí kurzu bude i naprostá novinka - jak motivovat a rychle naučit lyžovat dle nové metodiky všechny žáky a studenty bez ohledu na jejich schopnosti. Každý účastník obdrží zdarma unikátní film metodiky nácviku. Na tuto akci platí zvláštní stornovací režim, který bude uveden v pozvánkách.

Doporučeno:    
držitelům průkazů instruktora lyžování, kteří žádají o prolongaci
Lektor:    
Mgr. K. Svoboda, Tomáš Svoboda, Mgr. Vlastimil Mášek, Václav Vopalecký, Mgr. Zuzana Houdková
Rozsah:    
32
Termín:     9. - 12.12.2010
Poplatek:     2200.00
 

 
2) Týdenní kurz pro instruktory lyžování

Týdenní kurz pro instruktory lyžování - akce-přihláška  KcvP - č. 104201
 

104201     Základní kurz pro instruktory lyžařských zájezdů škol a školských zařízení

Týdenní kurz zaměřený na výuku lyžování při lyžařských výcvikových zájezdech škol a škol zařízení. Účastníci, kteří složí předepsané zkoušky z teoretických znalostí a praktických dovedností sjíždění a běhu na lyžích, prokáží vědomosti o směrnicích, předpisech a organizaci lyžařských zájezdů, získají průkaz instruktora lyžování. Součástí kurzu bude i naprostá novinka - jak motivovat a rychle naučit lyžovat dle nové metodiky všechny žáky a studenty bez ohledu na jejich schopnosti. Každý účastník obdrží zdarma unikátní film metodiky nácviku. Podmínkou účasti je zvládnutá základní technika lyžování a dobrý zdravotní stav. Na tuto akci platí zvláštní stornovací režim, který bude uveden v pozvánkách.

Doporučeno:    
pedagogům všech stupňů, i bez aprobace TV, zájemcům
Lektor:    
Mgr. K. Svoboda, Tomáš Svoboda, Mgr. Vlastimil Mášek, Václav Vopalecký, Mgr. Zuzana Houdková
Rozsah:   
  56
Termín:     7. - 13.12.2010
Poplatek:     3500.00

 

Komentáře

Přispívat do diskuze mohou jen přihlášení uživatelé.

V diskuzi není zatím žádný příspěvek

Aktualita

ČERNOCH č.6
Opět přímo hrozivá a nebezpečná reklama na stránkách distributora lyží RAX - (pozn. - z důvodu zneužívání originální značky RAX je nyní distributor přejmenoval na STAKI) - "Doporučujeme pro školní lyžařské kurzy" - už hrozí prokurátorem !!!

Kalendář akcí

« 05 / 2020 »
Po Út St Čt So Ne
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejbližší akceTento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Astratex.cz - Svůdné spodní prádlo nejen pro vášnivé večery